Choď na obsah Choď na menu
 


Mayovia: Neklamte o konci sveta

26. 10. 2012

 

Potomkovia Mayov chcú zastaviť mýty o nejakom konci sveta.

BRATISLAVA. Mal by vtedy prísť koniec sveta. Tak aspoň tvrdí rozšírená konšpiračná teória o 21. decembri tohto roku.

Proti tvrdeniu, že to predpovedá mayský kalendár, teraz protestujú samotní potomkovia týchto pôvodných amerických obyvateľov. Obvinili dokonca guatemalskú vládu, že sa rozhodla na tomto mýte zarobiť.

„Ozývame sa proti podvodu, klamstvám a ohýbaniu pravdy, proti tomu, že si z nás urobili zdroj zisku,“ hovorí podľa agentúry AFP Felipe Gomez, šéf guatemalského združenia Mayov. „Nehovoria pravdu o našich časových cykloch.“

V Guatemale je zhruba polovica obyvateľstva potomkami Mayov. Práve do tejto krajiny sa snaží miestne ministerstvo kultúry spolu s podnikateľmi prilákať turistov na oslavu údajného konca sveta.

Vláda dokonca plánuje veľkú oslavu v hlavnom meste, na ktorej by sa mali zúčastniť desaťtisíce ľudí.

Potomkovia Mayov úradom odkazujú, že by mali radšej podporiť pôvodnú kultúru.


Čítajte viac: http://veda.sme.sk/c/6581696/mayovia-neklamte-o-konci-sveta.html#ixzz2APIe5300

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

je to tak, Mayovia nikdy nepredpovedali koniec sveta

(JJm, 21. 11. 2012 20:55)

ano, presne tak. je to jedna velka prekrutena pravda. nikoho nezaujima co si naozaj mayovia myslia, lebo KONIEC SVETA je vzdy zaujimavejsi ako nejaké drýsty o novej ére, alebo len skončeniu obycajneho kalendára aby zacal zas nejaký ďalší nový kalendár.
viz: http://zaujimavosti.net/zo-sveta/koniec-sveta-21-12-2012-sposobil-sialenstvo-a-aj-zabavne-situacie tiež je to len o tom, kto čomu čo verí. A mnoháým ludom je krajsie veriť v zánik sveta a tie sekty. o tom ani nehovoriac.