Choď na obsah Choď na menu
 


Malachiášove proroctvá

1. 3. 2009

ĺrsky mních Malachiáš O'Morgan (1094-1148) ohraničuje koniec našich čias počtom pápežov, ktorí by mali ako Kristovi námestníci viesť cirkev do posledných dní sveta. Malachiáš vo svojich proroctvách, ktoré urobil ako pápežský legát pre ĺrsko vo Vatikáne v roku 1139, veľmi presne určil identitu 112 rímskych katolíckych pápežov od pontifikátu Celestína I., od roku 1143 až po dnešnú dobu. Podľa jeho predpovedí by po pápežovi Jánovi Pavlovi II. mali nasledovať už iba dvaja ďalší.
Posledného pápeža Malachiáš nazýva Peter Rímsky a píše o ňom: "V posledných dňoch prenasledovania svätej rímskej cirkvi bude sedieť na pápežskom stolci Peter Rímsky a svoje stádo prevedie veľkým utrpením. Mesto na siedmich kopcoch bude zničené a hrozný sudca príde súdiť ľud." Okrem tejto apokalyptickej predpovede sa však Malachiáš vyhýbal rozsiahlym proroctvám. Pápežov opisuje veľmi stručne - zvyčajne naznačuje ich identitu priezviskom, miestom narodenia, oblečením, alebo spomína prácu, ktorú vykonávali pred nástupom do úradu. Pápeža Pia X., ktorý viedol cirkev v roku 1503 iba 26 dní, napríklad označil ako De parvo homine - z malého muža. Piovo talianske priezvisko bolo Piccolomini, čo v taliančine znamená malý muž. Čas pontifikátu Benedikta XV. Malachiáš nazýval Religio Depopulata - pustošenie cirkvi. Nanešťastie jeho označenie bolo presné. Benedict XV. viedol cirkev v rokoch 1914 až 1922, kedy bolo prvou svetovou vojnou spustošených mnoho chrámov a cirkevných spoločenstiev. Známy pápež Ján XXIII., ktorý sedel na pápežskom stolci v rokoch 1958 až 1963 zase v Malachiášových proroctvách vystupuje ako Pastor et Nauta, čo znamená pastier a námorník. Ján bol skutočne dobrým pastierom, ktorého milovali milióny veriacich. Podarilo sa mu zmodernizovať cirkev a napísal aj jeden z najvýznamnejších pápežských dokumentov v histórii - Pacem im Terris. Pred nástupom do úradu bol patriarchom Benátok - presláveného prístavného mesta. A keď v roku 1962 predsedal Ekumenickému koncilu, za jeho symboly si zvolil kríž a loď. Súčasný pápež Ján Pavol II. je v Malachiášových predpovediach označovaný ako De labore soil alebo z práce na slnku. Ján Pavol II. pochádza z Krakova, kde na prelome 15. a 16. storočia hvezdár Kopernik dlhé roky úmorne pracoval na uznaní svojej teórie, že Zem obieha okolo Slnka. Po Jánovi Pavlovi II. by mal prísť pápež, s ktorým sa spája proroctvo Gloria Olivae, alebo víťazstvo olivy. Olivová ratolesť sa tradične vníma ako symbol mieru, ale v Starom aj Novom zákone je zároveň symbolom Židov. Niektorí vykladači Malachiášových proroctiev sa domnievajú, že úradovanie tohto pápeža bude pokojným obdobím, keď nastane kresťansko-židovský zmier. Malachiášov opis sa však môže vzťahovať aj na proroctvo Svätého Benedikta zo šiesteho storočia. Tento svätec predpovedal, že člen mníšskeho rádu, ktorý on založí, bude viesť cirkev v jej boji proti diablovi tesne pred Apokalypsou. Benediktíni sa v súčasnosti nazývajú aj olivetánmi. Pápežom, ktorého Malachiáš pomenoval Peter Rímsky, sa jeho predpovede končia... Pred koncom svojho života írsky prorok na svojej poslednej púti do Svätej zeme v roku 1148 ešte presne určil aj dátum a miesto svojej smrti: Clairvaux, Francúzsko, sviatok zosnulých, 2. novembra toho istého roku...

 

zdroj:

http://arconike.webovastranka.sk/forum/1237/2658_Proroctv%C3%A1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blood inducement - If you fancy recognize more

(ATwinnaZen, 26. 7. 2018 22:23)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/bon-plan-achat-cialis/

osud

(ja, 28. 2. 2013 20:50)

Aj osud sa dá zmeniť...

Koniec

(lllllll, 13. 2. 2013 17:16)

zaujímavé nuž tak to nás čaká asi už iba posledný pápež keďže Benedikt podal demisiu ..... keď sa tak pozerám na tento svet čo sa deje v cirkvi ,politike aké rozdieli medzi ľudmi sú jedni majú priveľa a iní zasa nič.... nebudem sa tomu koncu sveta ani čudovať.... nuž nezostáva nám nič iba sa modliť

rgrgrgr

(fgfhfhf, 12. 2. 2013 12:42)

rgrgrgrg

hlúposť

(leo, 24. 10. 2009 16:14)

uplna magorina

Re: hlúposť

(Ješua, 29. 12. 2012 20:37)

Ale velmi stará magorina už 900 rokov. A mesto na 7 pahorkoch je Rím, odjakživa :D Musíme rýchle zabit tohto nemeckého pápeža aby sme sa dozvedeli či sa posledný naozaj bude volať Peter. Ale asi to tak má byť, posledný rímsky cisár sa zasa volal Romulus, tak ako prvý zakladatel Ríma, takže určité osudové okolnosti nás predsa len obklopujú. Mystérium virtuálneho holografického časopriestoru kvantového vesmíru.

sedem kopcov

(lavilia, 21. 7. 2011 16:00)

Mesto na siedmich kopcoch je San Francisco

Re: sedem kopcov

(pravda, 21. 8. 2012 23:49)

new york je to mesto, kopce môže znamenať aj ostrovy a polost sú to kopce rastúcrovy,e z mora

skala

(Kika, 4. 2. 2010 10:16)

Malachias a ostatni proroci nieco dostali do vienka
od niekoho tak velkeho ze to ani nechceme a ani
nepochopime.