Choď na obsah Choď na menu
 


Zem na začiatku novej doby ľadovej

20. 1. 2009


Podľa ruského denníka Pravda sa naša planéta nachádza na začiatku novej doby ľadovej, ktorá potrvá okolo 100 000 rokov - čo vyvracia tvrdenia tých, ktorí hovoria, že Zem momentálne ohrozuje globálne otepľovanie v dôsledku ľudskej činnosti.

Denník Pravda píše, že ruskí vedci k tomuto záveru dospeli na základe "rozsiahleho množstva presvedčivých dôkazov v oblasti vedy o podnebí". Mnohé údaje vraj svedčia o tom, že nás čaká "dlhodobá zmena podnebia", pretože súčasné prechodné teplejšie obdobie medzi dobami ľadovými, ktoré zvyčajne trvá okolo 12 000 rokov, práve končí.

Pravda píše, že proponenti globálneho otepľovania sa dopúšťajú tej chyby, že svoje uzávery stavajú len na pozorovaniach za posledných tisíc rokov a úplne ignorujú dôkazy z posledných miliónov rokov, hoci práve tie sú podstatné, keď chce niekto pozorumieť klimatológii. Tie údaje poskytujú "hodnovernejšie vysvetlenie súčasného prechodného oteplenia, ktoré je súčasťou prirodzeného cyklu dôb ľadových a prechodných krátkodobých oteplení".

Zem sa momentálne nachádza v poslednom štádiu teplejšieho obdobia medzi dvoma dobami ľadovými a čoskoro začne nová doba ľadová. Keď budeme mať štastie, dostaneme do vienka ešte niekoľko rokov, aby sme sa na ňu mohli pripraviť. Pretože doba ľadová sa vždy vracia v pravidelných prirodzených cykloch, ktoré nemôže ovplyvniť žiadne "globálne otepľovanie" v dôskedku ľudskej činnosti.

S teóriou o globálnom otepľovaní prišiel po prvý raz v 70-tych rokoch americký astronóm Carl Sagan a potom aj iní vedci začali prichádzať s teóriou o tzv. "antropogenickom globálnom otepľovaní" (AGW) v dôsledku skleníkových plynov, ktorú dnes už prijíma ako správnu väčšina vedcov. AGW podnietila globálne hnutie, ktorý vyzývalo vlády zredukovať tieto plyny. Al Gore v roku 2006 vo filme "Nepríjemná pravda" známym grafom dokazoval existenciu AGW, ale už zima v roku 2007/8 nadelila severnej hemisfére veľkú nádielku snehu a najchladnejšie počasie od roku 1966. A teraz sa zdá, že zima 2008/9 ten rekord prekoná.

Britský časopis "Nature" v roku 1999 uverejnil údaje z ľadových vrtov ruskej stanice Vostok na Antarktíde, ktoré uskutočňovali počas 90-tych rokov, na základe ktorých zrekonštruovali podmienky za posledných 420 000 rokov. Z ľadu možno vyčítať výskyt teplôt v tom-ktorom období, ale aj množstvo kysličníka uhličitého a iných "skleníkových plynov" v atmosfére. Ruskí vedci hovoria, že podľa ich výskumu sa doby ľadové vyskytujú asi tak pravidelne ako keď bije ľudské srdce a výskyt kysličníka uhličitého pravidelne narastá a znižuje sa v rámci tohto prirodzeného cyklu dôb ľadových - bez ohľadu na to, či na zemi momentálne žijú ľudia alebo nie.

A o pravidelnom výskyte dôb ľadových svedčia aj paleoklimatické nálezy, morské sedimenty, geológia, paleobotanika a zoológia. Najviac prekvapuje fakt, že k prudkému ochladeniu na severnej hemisfére môže dôjsť už v priebehu niekoľko málo rokov. Pochybná teória o AGW stále ešte odvádza pozornosť ľudí všade vo svete a pritom sa ignoruje skutočná hrozba, ktorou je neodvratne sa blížiaca doba ľadová, ktorá bude mať za následok, že väčšina severnej hemisféry bude neobývateľná.

 


rt-ti
Gregory F. Fegel, Pravda: "Earth on the Brink of an Ice Age"
http://english.pravda.ru/science/earth/106922-earth_ide_age-0
Star Tribune, Minneapolis: "Ice Age about to freeze out global warming"
http://www.startribune.com/world/37498924.html?elr=KAsLckD8EQDUoaEyqyP40:DW3ckUiD3aPc:_Yyc:aUnciaec807Ey

 

zdroj: http://prop.sk/zem_na_zaciatku.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.